PADI EĞİTMENLİK


Sıra dışı birşey mi yapmak istiyorsunuz?
 
Başkalarının sadece hayal edebileceği bir şeyimi yapmak istiyorsunuz? Varlığından bile haberinizin olmadığı kapılarımı açmak istiyorsunuz?
 
Tüm dünyadaki popüler dalış bölgelerinde iyi bir kazanç ve mutlu huzurlu bir yaşam ortamı mı hayal ediyorsunuz?
 
Bunların tamamı ve daha fazlası için PADI Açık Deniz Scuba Eğitmeni olma fırsatı sizi bekliyor.
 
Tüplü dalışın macera ve büyüsünün bir parçası olun.
 
Dünyanın dalışı öğrenme yolunun bir parçası olmak için bugün başlayın.
 
En sevdiğiniz hobinizi iş olarak yapmaya ve bu sporu öğreterek insanların hayatlarını değiştirmeye hazırsanız; artık bir PADI Eğitmeni olma vaktiniz gelmiş demektir.
 
Bir PADI Açık Deniz Eğitmeni (OWSI) olarak eğitim almak için, sadece aktif statüdeki bir PADI Kurs Direktörünün açabileceği PADI Eğitmen Geliştirme Programına (PADI IDC Instructor Development Course) katılmanız gerekmektedir.
 
PADI Eğitmen Geliştirme Programına Katılmak için öngereklilikler:
 ¦Aktif statüde PADI Divemaster, PADI Asistan Eğitmen sertifikasına sahip olmak veya başka bir eğitim kurumundan en az altı aylık iyi durumda bir eğitmen veya dalış lideri (Örnek TSSF 3 yıldız dalıcı) olmanız gerekir.
 ¦En az altı aylık bir dalış sertifikasına sahip olmalısınız
 ¦Gece, derin ve navigasyon dalışları içeren en az 60 kayıtlı dalışınız olmalı
 ¦Son 24 ay içindeki CPR eğitiminin ispatı
 ¦Bir doktor tarafından imzalanmış tıbbi onay
 ¦Ne heyecan ve eğlenceli bir kariyer!

 
Yapılması gerekenler bellidir. Yapılması gerekenlerin nasıl yapılması gerektiği de bellidir ki bundan dolayı PADI eğitim sistemi tüm kalite derecelendirme belgelerine yıllardır sahiptir.
 
Evet gelelim aşamalarda neler yapılacağına. Hazır mısın ?
 a.Aşama 1 :   PADI Eğitmen Geliştirme Programı (IDC)
 Bu kursu başarı ile bitirmek için:
 a.Aşağıdaki kısımları online olarak bitirmeli (ingilizceniz var ise keza online kısımlar ingilizce sadece) veya IDC sırasınca bu kısımlara katılmalısınız. Bunlar: a.Öğrenme, Öğretme ve PADI Sistemi
 b.Genel Standart ve Prosedürler
 c.Risk Yönetimi
 d.Dalış Pazarlaması
 e.Dalışa Başlamak
 f.PADI Uzmanlık Dalış Kusrlarını öğretmek
 g.Dalış İşleri
 h.Dalışa devam etmek
 i.Sportif Dalış Planlayıcısını kullanmayı öğretmek (bu bölüm PADI dışıdaki eğitim sistemlerinden bu kursa katılanlar için mutlaka gerekli, PADI üyeleri için ise opsiyoneldir.
 
Kursun bu aşaması zaman olarak 5 iş gününü kapsamaktadır. Ayrıca bu aşama içinde ilk 2-3 günüde 5 teori (fizik, fizyoloji, Beceri ve Çevre, Sportif Dalış Planlayıcısı, Ekipman) ile ilgili hatırlatma bilgileri ve eğitmen sınavında (IE) çıkması muhtelmel sorular üzerinde çalışılmaktadır.

 b.IDC müfredatın aşağıda sıralı bölümlere katılmak. Bunlar: a.Kurs Oryantasyonu
 b.Bilgi Yapılaşması Prezantasyonlarını hazıralmak a.Bilgi yapılaşması prezantasyonları 1,2 ve 3
 b.Danışmada yardımcı 4E üzerine ortak çalışma 1 ve 2
 
c.Sınırlı Suda Öğretme a.Beceri demonstrasyonu çalışması
 b.Sınırlı Su Öğretme Prezantasyonları 1,2,3 ve 4
 
d.Açık Deniz Dalışlarını idare etmek a.Discover Scuba Diving ortak çalışması
 b.Açık Deniz Öğretme Prezantasyonları 1 ve 2
 
e.Genel Standartlar ve Prosedürler
 f.Açık Deniz Dalıcı Kursu
 g.Dalışta Maceralar Programı
 h.Kurtarma Dalıcısı (Rescue Diver) Kursu
 i.Dalış Lideri (Divemaster) Kursu
 j.Risk Yönetimi
 


İkinci olarak anlatılan kısımda 5 iş günü sürmektedir. Bu kısım bundan sonraki 3,4,5,6,7,8 ve 9. kısımlarıda içine alacak şekilde hem ders ortamında, hem havuz ortamında, hem de açık denizde geçeceğinden hem yorucu, hem de zevkli ve interaktif bir çalışma ortamıdır.
 
Eğitmen Sınavının (IE) birebir ön tekrar şeklindedir ve inanın Eğitmen Sınavından (IE) daha detaylı ve meydan okuyucudur.
 a.3 adet Bilgi Yapılaşması Öğretme Pretasyonu hazırlamak ve bu üç prezantasyonun en az ikisinden 5 puan üzerinden en az 3.5 puan geçer notu almak.
 b. 4 adet Sınırlı Su Öğretme Prezantasyonu Hazırlamak  ve bu dört prezantasyononun en az ikisinden 5 puan üzerinden en az 3.4 puan geçer notu almak.
 c.İki adet içinde iki beceri içeren açık deniz öğretme prezantasyonu hazırlmak ve bu iki prezantasyonun birinden (içindeki 2 beceri ile) 5 puan üzerinden 3.4 puan geçer not almak.
 d.20 dalış becerisini göstermek ve bu becerilerden ayrı ayrı 5 puan üzerinden değerlendirilmek ve toplamdaki 100 tam puan üzerinden 68 geçer notu almak.
 e.PADI Sistemi, Standart ve Prosedüleri sınavından 100 tam puan üzerinden en az 75 geçer notu almak. Kaçırılan soruların cevaplarını anlayarak öğrenmede ustalığa ulaşmak. (Bu sınav aynı IE’deki gibi eğitmen kitabı yanınızda açık olarak yapılmaktadır)
 f.Dalış Teorisi sınavlarının (fizik, fizyoloji, Beceri ve Çevre, Sportif Dalış Planlayıcısı, Ekipman) herbirinen ayrı ayrı 100 tam puan üzerinden  en az 75 geçer notu almak.
 g.Maske, şnorlek ve palet kullanıp yüzümüzü sudan çıkarmadan, durmaksızın 800 metre yüzebilmek.
 
Bu kısımlar başarı ile tamamlandığında artık aday 2.Aşama yani Eğitmen Sınavına (IE) girmeye hazırdır. Buraya kadar olan kısım işin zor kısmıdır. Zira Kurs direktörü olarak ben ve ekibim katılımcılara meydan okuyucu bir ortam hazırlayarak eksiklerin ortaya çıkmasını sağlayacak programlar hazırlarız. Bunu yapmamızın sebebi gayet basittir. Olası bir eksikliğin ortaya çıkmasını sağlamak ve bunu düzeltebilmek. Daha öncede belirttiğim gibi IE bu aşamaların daha konsantre halinden ibarettir.
 
Her ne kadar bunları IDC lerde defalarca anlatsak da insan doğası gereği objektif sınav ortamları kişiye stress yüklemektedir. Bu bizim yıllardır gözlemlediğimiz ve zamanında kendimizinde yaşadığı duygusal streslerdir. Yapmaya çalıştığımız bu stresler ile başa çıkabilmek için kişileri hazırlmaktır. Zira hayat başlı başına bir stress yönetimi değil midir?

Ücret Harici: Eğitim materyalleri, kdv.


Fiyat : 17.000.-tl+kdv

Bize Ulaşın


Sosyal Medyada Biz

Bizi Takip Etmeyi Unutmayın !

İletişim

Email : hakan[et]divebubbleclub.com

Telefon : 0212 264 57 74

Adres :

İstinye mahallesi, Koru Caddesi No 4/2 Sarıyer İstanbul pk. 34460.